Zakup mieszkania

Dodane przez admin Październik 08, 2012
Nieruchomości

Zakup mieszkania to bardzo poważna decyzja, która powinniśmy dokładnie przemyśleć. Jeśli po rozważeniu wszystkich za i przeciw, nadal zamierzamy kupić jakieś mieszkanie, powinniśmy przystąpić do poszukiwania możliwie najlepszego mieszkania, które będzie się znajdować w odpowiednim stanie technicznym i jednocześnie będzie leżeć w interesującej nas okolicy. Oczywiście możliwości mamy całkiem sporo – możemy poszukać jakiegoś ciekawego mieszkania z rynku wtórnego lub też zdecydować się podpisać umowę z deweloperem i poczekać na budowę nowego mieszkania w nowoczesnym osiedlu. Zasadniczo, kupując mieszkanie, powinniśmy nie tylko przeglądać regularnie ogłoszenia och dotyczące, lecz także nawiązać kontakt z jakimś biurem pośredniczącym w sprzedaży nieruchomości – może się okazać, że to właśnie taka agencja będzie mogła przedstawić nam najciekawsze oferty. Kupując mieszkanie, należy uważnie przeczytać umowę i dokładnie zapoznać się ze stanem prawnym kupowanego mieszkania – to pozwoli nam uniknąć ewentualnych konfliktów w przyszłości.

Tagi:

2 komentarzy to Zakup mieszkania

  • Jurek pisze:

    Wszystko to sprawdza się, ale raczej w teorii. W praktyce na pierwszym miejscu są zwykle pieniądze, a raczej ich niedobór. To często właśnie one decydują za nas. Kupujemy zatem takie mieszkania, na które nas stać, a nie takie, w których rzeczywiście chcielibyśmy mieszkać. Stąd popularność mieszkań na peryferiach miast – są tańsze oraz mieszkań małych, bo przecież płacimy za metry.

  • andrzejek pisze:

    Jak ktoś nie ma wysokiej zdolności kredytowej zawsze alternatywą dla zakupu może być TBS (mieszkania w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego). Tutaj wpłacamy kaucję – niestety jest dosyć wysoka i co miesiąc w ramach czynszu płacimy dodatkową opłatę od metra mieszkania. Co prawda takie mieszkanie nigdy nie będzie naszą własnością, ale i nikt z niego nas nie wyrzuci.