Rynek nieruchomości w Polsce

Dodane przez admin Październik 08, 2012
Nieruchomości

Rynek nieruchomości w naszym kraju jest dość dobrze rozwinięte, mimo iż zasadniczo ceny mieszkań i domów są raczej dość wysokie, co niestety stanowi barierę dla wielu osób, które chętnie zakupiłyby własne mieszkanie lub dom. Jednak ze względu na dość dobrze rozwinięty system kredytowania, popularny program „Rodzina na swoim” oraz kredyty preferencyjne coraz więcej ludzi może urzeczywistnić swoje marzenia o własnym mieszkaniu. Oczywiście rynek nieruchomości w naszym kraju nie jest jednolity – zwłaszcza pod względem cenowym. Jednak nie jest to chyba niczym specjalnie zaskakującym, ze w większych miastach ceny nieruchomości są oczywiście znacznie wyższe niż na prowincji. Najczęściej kupowanymi nieruchomościami są mieszkania, domy i działki budowlane kupowane są nieco rzadziej. Warto w tym miejscu nadmienić, że największą popularnością cieszą się mieszkania z rynku wtórnego, które są znacznie tańsze niż nowe mieszkania od dewelopera, nawet jeśli chodzi o mieszkania w dobrym stanie technicznym.

3 komentarzy to Rynek nieruchomości w Polsce

  • Jacek pisze:

    Program „rodzina na swoim” właśnie dobiega lub już dobiegł końca, a wielka szkoda, bo była to szansa na własne mieszkanie dla wielu młodych ludzi. Niby rząd zamierza uruchomić kolejny program, ale będzie to już na zupełnie innych zasadach. Jak znam życie dużo mniej korzystnych niż to było do tej pory – mimo wszystko zawsze lepsze nawet najmniejsze wsparcie niż żadne

  • Julka pisze:

    Teraz jest program „Mieszkanie dla Młodych” i rzeczywiście jest trochę mniej korzystny niż Rodzina na Swoim, ale moim zdaniem nie ma co wybrzydzać :) Lepsza taka pomoc niż żadna, prawda? Czy wiecie co teraz będzie z cenami mieszkań? Spadną, czy może już teraz będą szły w górę?

  • Jacek pisze:

    Ostatnio czytałem raport na temat ilości udzielanych kredytów hipotecznych w Polsce. Są aktualnie na bardzo niskim poziomie. Zmieniły się wytyczne w udzielaniu tego typu kredytów i teraz trzeba mieć wkład własny, a nie każdy go ma, zatem liczba udzielanych pożyczek hipotecznych spadła. Jeśli tak jest rzeczywiście to ceny mieszkań nie mają prawa rosnąć, będzie wręcz odwrotnie, powinny spadać.